Botox / Dysport

Ograniczenie zmarszczek mimicznych oraz leczenie nadpotliwości


Toskyna botulinowa to substancja, która powoduje przejściowe objawy porażenia mięśni mimicznych twarzy. W medycynie estetycznej mają zastosowanie tylko niskie i bezpieczne dawki toksyny. Predestynowaną okolicą do stosowania tego rodzaju techniki jest górna część twarzy, głównie zmarszczki mimiczne wokół oczu, między brwiami i poprzeczne czoła. Efekty zabiegu pojawiają się po 2-4 dniach i trwają od 3 do 6 miesięcy w zależności od indywidualnych cech organizmu.

Jest to niewątpliwie najlepsza profilaktyka tworzenia się zmarszczek mimicznych stosowana bezpiecznie już od wielu lat.

Toksynę botulinową stosuje się ponadto z bardzo dobrymi efektami do leczenia nadpotliwości w okolicy pach, dłoni i podeszew. Szczególnie dobre efekty uzyskuje się w ograniczaniu wydzielania potu z okolicy pach.

Badania mechanizmu działania toksyny botulinowej (potocznie zwanej botoksem) wykazały, że działa ona na poziomie połączenia nerwowo-mięśniowego blokując uwalnianie neuroprzekaźnika, acetylocholiny. Rezultatem podania toksyny botulinowej jest rozkurcz i rozluźnienie mięśni, czyli ich relaksacja.

Toksyna hamuje również wydzielanie gruczołów potowych, zmniejsza napięcie i migrenowe bóle głowy. W ostatnich latach wskazania do podawania toksyny są stale rozszerzane.

Wróć do listy zabiegów

Zapisz się na wizytę

Skorzystaj z naszego formularza i skontaktuj się z nami już dziś