Venus Viva™

Venus Viva™ – Nowy Złoty Standard Medycyny Estetycznej

VVI_Device_Side

Urządzenia wykorzystujące technologię Fractional Radio Frequency (FRF) należą do najbardziej wartościowych urządzeń emitujących energię zastosowaną w medycynie estetycznej.

Efekty biologiczne w obrębie tkanek związane z działaniem tych urządzeń opierają swoje działanie na zjawiskach:

  1. ablacji tkanek
  2. koagulacji
  3. skrócenia włókien kolagenowych, gdyż oddziaływanie wysokiej temperatury prowadzi do szybkiej retrakcji włókien kolagenowych
  4. hipertermii, która stymuluje fibroplasty do syntezy nowych włókien kolagenowych oraz może doprowadzić do uszkodzeń adipocytów (komórek tłuszczowych) i ich lipolizy (rozrodu)

Venus VIVA wykorzystuje głowicę z 160 pinami (zamiast igieł) wywołując bardzo niewielkie uszkodzenie naskórka, a kontrolowany efekt termiczny na całej powierzchni zabiegowej wpływa spektakularnie na remodeling włókien kolagenowych. To obecnie nowy standard odmładzania w medycynie estetycznej: małe ryzyko powikłań, szybki okres gojenia (2-4 dni). Efekty stymulacji syntezy kolagenu i fibroplastów, która po 6-8 tygodniach objawia się lepszą gęstością i grubością skóry, zauważalne są w postaci liftingu już po kilku dniach (3-4 dni po zabiegu). Dzięki temu urządzenie ma szeroki zakres wskazań w leczeniu starzejącej się skóry.

Więcej o urządzeniu Venus Viva tutaj.

Konsultacje dermatologiczne