Nici resorbowalne

Nici resorbowalne to metoda liftingowania i napinania skóry twarzy i ciała za pomocą bioabsorbowalnych nici kaprolaktonu. Nici te wchłaniają się zależnie od ich rodzaju w ciągu 6 miesięcy do 2 lat. Każda nić, jako ciało obce, otacza się tkanką włóknistą, tworząc tzw. kokon kolagenowy.

Powoduje on zintensyfikowany efekt liftingu oraz lepsze unaczynienie obszaru wokół nici. Jednym ze składników nici jest kwas polimlekowy, który wywołuje efekt odmładzający, pobudzając naturalną rewitalizację skóry i spowalniając procesy starzenia. Ponadto nowa struktura mikrowypustów występujących wzdłuż niektórych rodzajów nici, skierowanych naprzeciw siebie, gwarantuje stabilne uniesienie tkanek i efekt trwałego liftingu. A wszystko jest poprzedzone jedynie pojedynczymi punktami wkłucia (bez wyprowadzania nici na zewnątrz). Zabieg taki jest nie tylko skuteczny, ale także minimalnie inwazyjny.

Najczęstsze wskazania to zmniejszanie zmarszczek, poprawa gęstości skóry, podniesienie brwi i polepszenie owalu starzejącej się skóry twarzy, szyi, dekoltu.

Konsultacje dermatologiczne